Jízdní řády vlaků RegioJetVlaky RegioJet, které patří pod společnost Student Agency Radima Jančury, jsou v současné době asi tím nejlepším, co na českých kolejích jezdí. Luxusní vlakové soupravy, které nabízejí cestujícím maximální komfort zatím jezdí na trase mezi Prahou a Havířovem, s tím, že některé spoje zajíždějí do Třince, a jeden spoj denně až na Slovensko do Žiliny. Na Slovensku pak RegioJet provozuje pravidelná vlaková spojení mezi Bratislavou a Komárnem. Jízdní řády vlaků společnosti RegioJet najdeme přímo na jejich přehledných webových stránkách na adrese www.regiojet.cz, kde se dozvíme nejen podrobné jízdní řády těchto vlaků ale také veškeré další informace, jako je ceník, tarify, přepravní podmínky, nabídka služeb a občerstvení na palubách vlaků atd. Pokud máme kreditovou nebo otevřenou jízdenku, můžeme si po přihlášení do systému jízdenku snadno zarezervovat. Novinkou u RegioJetu je rozdělení vlaků do tří cestovních tarifů – Standard, Relax a Business. Zatímco ve  Standardu, který je nejlevnější, čekají pasažéry šestimístná kupé, v Relaxu se jedná o velkoprostorové vozy a v nejdražším Businessu jde o luxusní čtyřmístná kupé. Nově jsou součástí vlaků RegioJet také tichá kupé a dětská kupé pro rodiny s dětmi do 8 let.

Moderní a pohodlné vlaky však u nás neprovozuje pouze RegioJet. Možnost svézt se luxusním vlakem máme také u dopravce LEO Express, který svoje vlaky provozuje na trati mezi Prahou a Bohumínem. Ten má vlaky rozdělené do tří cestovních tříd už od samého začátku a vlaky jsou rozděleny na třídy Economy, Business a Premium. Kompletní jízdní řády, bližší informace o vlacích, o službách na jejich palubě nebo jídelní a nápojový lístek pak najdeme na internetových stránkách www.le.cz. Pokud jsme zde zaregistrovaní, můžeme si i rovnou koupit jízdenku na vlak LEO Express, která nám následně přijde i e-mailem v elektronické podobě.

IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API. IDOS jízdní řády vlaků pro všechny cestovatele. V autobazaru AAA Auto naleznete největší počet ojetých vozů ihned skladem.

Jízdní řády vlaků Pendolino

Luxusní a rychlé vlaky mají ve své nabídce i České dráhy, které už řadu let provozují na trati mezi Prahou a Ostravou svoje jednotky s názvem Pendolino. Ty jsou nejrychlejšími vlaky na této trase a nabízejí velké pohodlí a špičkový servis. Lidé na Pendolinu oceňují nejen kratší dobu jízdy a pohodlí, ale i tichý chod vlaku a kvalitní nabídku občerstvení. Veškeré bližší informace o Pendolinech, jízdní řády, informace o službách na palubě atd. si můžeme přečíst na stránkách http://www.cd.cz/pendolino/pendolino.htm. Kromě hlavní trasy mezi Prahou a Ostravou, která se jezdí každý den, provozují České dráhy Pendolino také na trase Praha – Františkovy Lázně, ale pouze o víkendech.

IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování.Zajímavé weby pro fanoušky vlaků

Na internetu je spousta stránek pro fanoušky vlakové dopravy a všechny ty, kteří se o vlaky a cestování s nimi zajímají. Jednou z nejlepších a nejobsažnějších českých webových stránek je http://www.zelpage.cz/. Pravidelně aktualizované stránky, na kterých každý den přibývají nové články ze světa nejen české, ale i zahraniční železnice přinášejí obrovské množství informací, týkající se vlaků. Důležitou a často vyhledávanou součástí těchto stránek jsou např. pravidelně aktualizovaná řazení vlaků. Najdeme zde také seznam železničních tratí nejen v České republice, ale i v několika dalších evropských zemích. Součástí webu jsou i výluky na tratích, bohatá fotogalerie a spousta dalších zajímavostí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!